کد خبر: 000002842 | تاریخ مخابره : سه شنبه, ۱۴ مهر , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۰۶ : ۴ ب.ظ

۲۹۵ کیلو گرم مواد غذایی فاسد در صومعه سرا کشف و معدوم شد.

به گزارش صومعه سرا آنلاین  رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا از کشف و نابودسازی ۲۹۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان در فصل تابستان خبرداد. دکتر محسن حسین زاده گفت : در این فصل از ۱۰۹ مورد نمونه‎برداری‎های صورت گرفته از مواد غدایی ۲۳ مورد دارای مشکل بود که از این واحدها  ۲۹۵کیلو مواد غذایی فاسد شده و تاریخ مصرف گذشته توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان جمع آوری و معدوم شد. وی افزود : مواد غذایی فاسد شدنی شامل نوشابه، دلستر، آبلیمو، شیرینی‎جات، پنیر، همبرگر، سوسیس و غیره بود که در بازدید ماموران بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از مراکز توزیع و فروش کشف و ضبط شده که تمامی آنها امحاء شد و در این رابطه ۱۲ نفر متخلف به مراجع قضائی معرفی شده‎اند. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان صومعه سرا همچنین از پلمپ سه نانوایی در این شهرستان طی مدت یاد شده خبر داد و اظهار داشت : از ۱۰۰ مورد نمونه‎برداری نان جهت کنترل ۱۷ مورد دارای مشکل بوده است. وی بهترین راهکار پیشگیری از مصرف محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی قاچاق را فرهنگ‎سازی و ارائه آموزش‎های لازم به اقشار مختلف جامعه دانست و اظهار داشت : در ۲۰ بازدید صورت گرفته در یک ماه گذشته از واحدهای صنفی عرضه‎کننده کالاهای آرایشی و بهداشتی در این شهرستان ۲۴۸ عدد کالای آرایشی قاچاق به ارزش افزون‎بر ۱۲میلیون ریال کشف و ضبط گردید.
حسین زاده از مردم خواست با مشاهده هرگونه تخلف اصناف مرتبط در حوزه مواد غذایی و خوراکی که احتمال فاسد بودن آن وجود دارد مراکز بهداشت و درمان شهرستان صومعه سرا را در جریان بگذارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

19 − دوازده =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>