کد خبر: 000004045 | تاریخ مخابره : سه شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۰۱ : ۶ ب.ظ

هرگز دل ما زخصم در بیم نشد — در بیم زصاحبان دیهیم نشد

به گزارش صومعه سرا آنلاین  حمید رضا خصوصی عصر دیروز در اجتماع پرشور طرفداران و حامیان خود در جمع مردم تولمات حاضرشد.وی در ابتدای سخنان خود به دلیل تاخیر در آغاز مراسم از مردم عذر خواهی کرد و گفت : این تاخیر بوجود آمده بدلیل استقبال ویژه و گرم مردم بخش میرزا کوچک علی الخصوص مردم تنیان ، مرکیه و گوراب زرمیخ بوده است که با بیش از ۱۰۰۰ خودرو بنده را استقبال و همراهی کردند ، وی افزود: حضور شما مردم عزیز و غیور مصداق واقعی و بارز آیه مبارک : «إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم» است که در صحنه آمدید و از خادم خودتان حمایت می کنید ، من شرمنده محبت شما مردم هستم.
وی همچنین ادامه داد : مردم دریافته اند به آن هایی که در حمایت قانون های قدرت و ثروت هستند بهایی ندهند و به یقین باور دارید که نوکرشما (خصوصی ) هیچ گاه سربه بالین کانون های قدرت و ثروت نگذاشته و همواره بدنبال مطالبه حقوق ملت بوده است.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس در ادامه افزود:عمده مشکلات مردم به دو دسته تقسیم می شود.دسته اول مشکلاتی که تحت تاثیر فشارها و تحریم های اسکتبار جهانی بوجود آمده و اما مشکل و معضل دیگر در این کشور برسرکار نشستن افراد کثیری است که لیاقت حضور در مسند ها گوناگون را نداشته اند و مردم این روزگار را گرفتار بی لیاقتی خود کرده اند.
وی ادامه داد : مجلس باید محل حضور زبدگان ملت باشد چرا که نخستین پایگاه دفاع و استیفای حقوق ملت است ، مردم دریافته اند که مجلس ریل گذار دولت است لذا اگر مجلس ضعیف باشد و یا افراد حاضر در آن ناپاک ، غارتگر و ناآگاه به مسائل دین در آن حضور داشته باشند این مجلس نمی تواند مدافع حقوق ملت باشد.
خصوصی ثانی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت : همانند ۳۵ سال گذشته که به فرزندان شما درس دین و قرآن دادم ، امروز نیز آمده ام در صحنه سیاسی کشور با مردم شهرستانم سخن از حق بگویم و اعلام کنم که ذره ذره آب میشوم اما در برابر تبهکاران ، فرصت طلبان ، رانتخواران ، خیانت پیشه گان و زمین خواران مقاومت می کنم و از شما هم می خواهم بدانید که مجلس نباید به دست اشرافیت بیفتد.
وی همچنین ادامه داد : اگر تا دیروز در صحبت های من سخن از آب ، گاز ، راه ، برق ، بهداشت ، آموزش و پرورش بوده است به این دلیل است که بعضی ها تنگ نظر هستند و مراتب بالای جایگاه نمایندگی را آگاه نیستند ، مردم عزیز اینها حق شما است و هر دولتی که بر روی کار بیاید وظیفه دارد گازرسانی ، راه سازی و خدمات بهداشتی ارایه بدهد.
سخنرانی مهندس خصوصی در تولمات
نماینده دوره نهم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : همه مردم جهان چه دین دارند و چه دین ندارند همواره خواهان  آزادی اندیشه می کنند و می خواهند آزادی اندیشه ، آزادی قلم و آزادی بیان داشته باشند.ما باید این بستر را آماده کنیم.
وی در ادامه با خطاب قرار دادن مردم تولمات گفت : مردم به خدای امام حسین قسم میخورم که همواره با شما صادق بوده ام . هیچگاه دروغی به شما نگفتم و در طول دوران نمایندگی حتی یک ناهار از بیت المال مسلمین با مسئولین این شهر نخورده ام ، مردم به خدا در اوج مظلومیت در این چهارسال در دفاع از حقوق شما زبان جنبانده ام ، با همه خستگی سینه ام در برابر قانون های این روزگار ایستاده ام ، من شما را به قضاوت دعوت می کنم. وی ادامه داد: مگر یک نماینده چه باید بکند ؟ به اندازه ۳۲ سال آسفالت و به اندازه ۲۴ سال گازرسانی در سطح شهرستان اما این ها مُسکِن است من این ها را فریب مردم می دانم.مردم بدانید که اگر نماینده به دنبال آب و راه و گاز رسانی است بخاطر بعضی از عوام الناس است که آنها آرام شوند.
خصوصی ابراز داشت : امشب سخن من با شما جوانان سلحشور و آزادی خواه است، بدانید هر آنکس که ردای آزادی به تن کرده است چون فرخی یزدی اگر لبش را بدوزند این شعر را بر دیوار زندان خصم می نویسد :
هرگز دل ما زخصم در بیم نشد
در بیم زصاحبان دیهیم نشد
ای جان به فدای آنکه پیش دشمن
تسلیم نمود جان و تسلیم نشد
جوانان مظلوم و سلحشور ، آزادیخواهان دیار آزادی (تولمات) این را بدانید ابن یمین فریومدی می گوید :
خون می خورد چو تیغ در این دوره هر که او
یک رو و یک زبان بود از پاک گوهری
مانند شانه هر که دو روی است و صد زبان
بر فرق خویش جای دهندش به سروری
خصوصی ثانی نماینده صومعه سرا در ادامه بیان داشت : من همچنان راست قامتانه ایستاده ام ، همچون خصوصی ۳۷ سال پیش در سنین ۱۷ – ۱۸ سالگی که در برابر ستم های شاه ایستادم و طعم تلخ شکنجه های ساواک شاه را چشیدم. وی تصریح کرد: بعد از انقلاب هم همواره به دنبال آزادی و آزادیخواهی بودم بر داشته از متن کتب آزادی خواهان بودم و در زمانی که ۱۷ سالم بود کتاب «زنده باد آزادی» وافی را تدریس می کردم و از مبارزان و آزادیخواهان الجزایر می گفتم. وی خاطر نشان کرد: ۳۵ سال سوخته ام در کلاس های درس گفته ام که اگر جامعه روی آزادی ببیند، آنوقت بعضی افراد که سروته شان به یک کرباس نمی ارزد نمی توانند مردم را تهدید بکنند.
وی در ادامه این چنین اظهار داشت : مردم دستم را بگیرید تا دست ستمگران را بشکنم، ای مردم حمایتم کنید تا فرصت طلبانِ خیانت پیشه را سرجایشان بنشانم.وی افزود : مجلس اندیشه می خواهد نه حرف های بیهوده و بی ارزش ؛ مجلس اندیشه می خواهد که در کمیسیون ها حرف برای گفتن داشته باشی نه آن هایی که مدرک شان با پول از بیغوله تهیه بشود،مردم بدانید نماینده باید مظهر خشوع و رشادت و بر خواسته از متن مردم باشد.
خصوصی ثانی خطاب به مردم تولمات و همه مردم شهرستان گفت : بذری را کاشته اید و اکنون به بارگل نشسته است و میوه اش نیز باید نصیب شما باشد.بنده در این اولین دوره که بودم تجربه کسب کرده ام و تلاش کردم. البته حتما مشکلاتی داشتم اما هیچ گاه به احدالناسی از فرصت طلبان بها نداده ام.امروز با خیالی راحت و وجدانی آسوده در پیشگاه شما سخن می گویم.
نماینده صومعه سرا در پایان گفت: در پایان از شما مردم می خواهم که مرا یاری کنید و دستم به سوی شما دراز است چون هیچ کانون ثروت و قدرتی حمایتم نمی کند، چون مرا بیش از خودم شناخته اند و به تفکرم آگاهی دارند.اما افتخار می کنم که شما برای من دل بسوزانید. من بنا به وظیفه ام برای شما دل می سوزانم اما افتخار میکنم که شما برای من دل بسوزانید و مرا یاری کنید، چرا که در طول تاریخ مردم همواره برای مظلومان دل سوزانده اند.از شما خواهش می کنم برای تعیین سرنوشت تان قلم هایتان را خوب بچرخانید. / گیل خبر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

16 − 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>