کد خبر: 00000765 | تاریخ مخابره : شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۴۷ : ۱ ب.ظ

مهندس خصوصی : موضوع فرودگاه جده از طریق دادگاه های بین المللی پیگیری شود.

به گزارش صومعه سرا آنلاین حمیدرضا خصوصی ثانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لغو سفر عمره در پی اقدام ماموران امنیتی عربستان درمهندس خصوصی نماینده مجلس فرودگاه جده به خبرنگار پارلمانی پانا گفت: این ظلم مضاعف و عمل شنیع، به حیثیت ملی ما لطمه وارد کرده و این مساله بسیار نگران کننده است. بر این اساس باید در مواجهه با این برخورد، اقدام قاطعی صورت گیرد که می تواند برخوردهای دیپلماتیک، قهری و تهدید آمیز باشد و یا از طریق شکایت به سازمان های بین الملی صورت گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به آن که عربستان حقوق بین الملل را رعایت نکرده و ماموران این کشور بزرگترین جنایت را که از دیدگاه ما بسیار شنیع است انجام داده اند، یکی از مواردی که در حول آن تصمیم گیری شده آن است، تعلیق سفر هزاران زائر است که سالانه برای حج عمره وارد عربستان می شدند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که این اقدام تنبیهی ایران از لحاظ اقتصادی و سیاسی برای عربستان مساله مهمی است، اظهار کرد: از طرف دیگر، وقتی ما قهر می کنیم و به نوعی در صدد تنبیه این کشور هستیم و می خواهیم جلوی سود اقتصادی آن را بگیریم، عملا در حال مطرح کردن یک اعتراض بین المللی هستیم.

خصوصی ثانی یادآور شد: از این قبیل اقدامات پیش از این هم در عربستان تکرار شده بود و ما در گذشته شاهد حرکت های خیانت کارانه عربستان بوده ایم. این اعتراض هر چند اعتراضی خوب، اما کامل، جامع و مانع نیست و یکی از حرکت هایی است که وزیر محترم ارشاد لحاظ کرده تا شاید صدای آن به گوش مسلمانان دنیا برسد و علت آن را جست و جو کنند تا اثربخش شود.

وی خاطرنشان کرد: اما در هر حال ما باید از طریق دادگاه های صالحه بین المللی این مساله را پیگیری کنیم و باید ملل و مسلمانان دنیا را روشن کرده و به آن ها تفهیم کنیم که عربستان چنین حرکات شنیعی را در حق ملت ما روا می دارد و ما در این خصوص مظلوم واقع شده ایم. /پانا

یک نظر

  1. دوست داریم مهندس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شانزده + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>