کد خبر: 000001427 | تاریخ مخابره : پنج شنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۴۲ : ۱۰ ق.ظ

مهندس خصوصی : روستای سه سار به شهرک روستایی نمونه گردشگری تبدیل می شود.

به گزارش صومعه سرا آنلاین مهندس خصوصی نماینده پرتلاش مردم شریف  و ولایتمدار صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در همایش دهیاران که در دانشکده فنی و مهندس خصوصیحرفه ای میرزا کوچک برگزار شد گفت : دهیاران در راستای آموزش و حرکت دانش بنیان می توانند موجب توسعه روستا شوند. حمید رضا خصوصی با اشاره به اینکه دهیاران با مشکلات زیادی مواجه هستند اظهار داشت : دهیاران از ارکان خدمت به جامعه هستند و می توانند حلقه اتصال ملت به دولت و حکومت باشند. خصوصی افزود : اختیار دهیاران و شهرداران طی طرحی که دو فوریتی آن در مجلس رای آورده زیادتر خواهد شد. وی اظهار داشت: خدمت مبتنی بر وحدت بدون آگاهی ثمر نمی دهد. وی به خدمات ارزنده دولت برای این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت : روستای سه‌سار بخش گوراب زرمیخ این شهرستان به عنوان شهرک روستایی گردشگری انتخاب شده است و برای توسعه این روستا در زمینه جدول‌کاری ، پارک ، روشنایی معابر ، آسفالت و … پنجاه میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد. خصوصی اظهار داشت : بسیاری از دهیاران این شهرستان قابلیت های بالایی در عرصه مدیریتی و اجرایی دارند اما در گذشته در باتلاق مدیریتی این شهرستان بهترین مهره‌ها سوختند و هیچ استفاده‌ای از آنها نشد. وی افزود : دهیاران وحدت و همدلی با مسوولان را سرلوحه کار قرار دهند و به عنوان زنگ بیدار باش نظام مواظب باشند تا طعمه دلالان قرار نگیرند.

دکتر اسماعیل پور فرماندار صومعه سرا هم در این همایش با اشاره به اینکه مسوولان موظف به انجام کار سیاسی اما بدور از سیاسی‌بازی هستند اظهار داشت : مسئولان باید مانع از استفاده امکانات دولتی برای مقاصد شخصی و انتخاباتی شوند.

اسماعیل‌پور از آموزش طرح شناسنامه‌دار کردن روستا ها خبر داد و اظهار داشت : اجرای این طرح موجب ارتقای سطح علمی و افزایش توانمندی دهیاران می گردد و بصورت فرماندار صومعه سراپایلوت برای اولین بار در این شهرستان اجرا خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه بدون اطلاعات هیچ طرح و برنامه‌ عدالت محوری محقق نخواهد گردید افزود : بعد از ایجاد این شناسنامه توزیع عادلانه بودجه برای برقراری عدالت‌ براساس اطلاعات شکل میگیرد. وی افزود : برای اینکه بانک اطلاعاتی نخبگان شهرستان را که در سفر رئیس جمهور پیشنهاد شد ، تدوین کنیم باید روستاها شناسنامه دار شود تا مشخص گردد هر روستا چه تعداد  تحصیلکرده نیروی انسانی و … را در برمی گیرد. اسماعیل پور افزود : تشکیل این پرونده ها و جمع آوری اطلاعات لازم توسط دهیاران بسیار مهم است زیرا بر اساس اطلاعات آنها تصمیم‌گیری‌ها اتخاذ می گردد.

گفتنی است در کار گاه آموزشی یک روزه دهیاران با نحوه و اهداف طرح شناسنامه دار شدن روستا و بانک اطلاعاتی نخبگان آشنا شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

چهار × چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>