کد خبر: 000001140 | تاریخ مخابره : چهارشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۰۶ : ۴ ب.ظ

مراسم تجلیل از معلمان نمونه صومعه سرا

به گزارش صومعه سرا آنلاین نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از معلمان نمونه صومعه سرا با اشاره به اینکه دولت پیگیر تحقق مهندس خصوصیحقوق معلمان در جامعه است افزود : دولت در سال جاری با حرکتی انقلابی توانسته بودجه وزارت آموزش و پرورش را ۲۳ درصد افزایش دهد و این نوید نگاه ویژه به معلمان خواهد بود. حمید رضا خصوصی افزود : رشد بودجه این وزارتخانه بیش از سایر وزارتخانه ها بوده و این حرکت باید تداوم و شتاب بیشتری بگیرد. وی حقوق فعلی معلمان را ناچیز دانست و افزود : معلمان پیشتازان هدایت جامعه اند و نباید در تنگی معیشت بسوزند و در پیچ و خم مادی دست و پا بزنند. وی اظهار داشت : اگر نقش معلمی عوض شود تباهی در جامعه سایه می افکند و ازاین رو دولت با تمام مشکلات پیش رو عزم جدی برای ایجاد تحول در وضعیت معلمان دارد. نماینده صومعه سرا با اعلام اینکه زیر بنای توسعه هر کشور در توسعه فرهنگی آن اتفاق می افتد ، یادآورشد : شهرستان صومعه سرا با سابقه دیرینه فرهنگی و علوی همواره مهد علما و بزرگان علم و ادب و هنر و تاریخ بوده و بعنوان شهری با شاخصه های دینی ، فرهنگی و تاریخی مطرح است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین از موافقت رییس جمهوری با بازنشسته شدن فرهنگیان با بیش از ۲۵ سال سابقه خبر داد و افزود : درهمن راستا با بازنشستگی پنج هزار نفر از فرهنگیان واجد شرایط با بیش از ۲۵ سال سابقه موافقت شده است.

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا نیز در ادامه با اشاره به جایگاه معلم در امر تعلیم و تربیت و نقش والای آنان در نظام ارزشی اسلام اظهار داشت : تاثیر معلم بر فضای فکری دانش آموزان به مراتب بیشتر از پدر و مادر است و امروز تمامی موفقیت های صورت گرفته در کشور نتیجه تلاش ، همت و اعتقاد معلمان به وظیفه ای است که جامعه به آنها واگذار کرده است. مجید آلیانی افزود : امسال در تلاش هستیم در برنامه کاری آموزش و پرورش در تحقق شعار سال ۹۴ زیرساخت‌های بخش تربیتی را توسعه و تقویت کنیم.وی اظهار داشت : برنامه‌ریزی و حرکت در جهت اهداف والای آموزش و پرورش می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کرده و زمینه رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم کند.

لازم به ذکر است که در این مراسم از ۱۵ معلم نمونه صومعه سرا و ۴ بازنشسته فرهنگی با حضور مسوولان تجلیل شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

5 × سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>