کد خبر: 000002237 | تاریخ مخابره : شنبه, ۳ مرداد , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۴۵ : ۹ ب.ظ

مدير شرکت آبفار شهرستان صومعه‎سرا : در طي چند سال اخير ۶۰۰۰ خانوار روستايي از آب شرب سالم بهره‎مند شده‎اند.

خبر اختصاصی

به گزارش صومعه سرا آنلاین  مجيد فلاح با اشاره به اينکه شاخص بهره‎مندي آب روستايي در شهرستان صومعه‎سرا  بالاتر از ميانگين استان مجيد فلاحاست اظهار داشت : در اين شهرستان  ۱۵۱ روستا وجود دارد که ۲۰۰۰۰ خانوار آن تحت پوشش آبفار و داراي آب سالم و بهداشتي هستند.
وي با بيان اينکه ۱۱۷۰ کيلومتر طول شبکه لوله گذاري آب شرب روستاهاي شهرستان است عنوان کرد : درصد بهره مندي از آب شرب روستايي دراين شهرستان ۹۳/۷۴ درصد مي باشد که نسبت به شاخص متوسط استان که ۳۹/۶۹ درصد است بالاتر است.
مدير شرکت آبفار شهرستان صومعه‎سرا با اشاره به اينکه قبل از دولت يازدهم شاخص بهره مندي صومعه سرا ۷۲ درصد بوده که اکنون ۹۳/۲ پيشرفت داشته ايم ادامه داد : خوشبختانه شرکت آبفاروستايي شهرستان صومعه سرا در طي يکسال اخير اقدامات بزرگ و قابل توجهي باتوجه به حمايت هاي نماينده محترم شهرستان و مسئولان استاني انجام داده است.
فلاح افزود : از جمله آن مي توان به لوله گذاري و احداث به طول ۱۰۰ کيلومتر با اعتبار بالغ بر۳ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان ، تجهيز سه باب پمپاژ با ۳۰۰ ميليون اعتبار و احداث مخزن ذخيره آب يک هزار متر مکعبي با ۶۵۰ ميليون تومان اعتبار هزينه شده اشاره کرد.
وي با اشاره به اينکه مهمترين مشکل آب روستايي در شهرستان با توجه به قدمت اجراي پروژه هاي آب رساني و جلگه‎اي بودن فرسودگي شبکه آب‎رساني به طول ۲۰۰ کيلومتر است اظهار داشت : در طي يکسال گذشته اصلاح و بازسازي شبکه‎هاي قديمي در هشت روستاي محمود کيان، تنيان، رفتگي، دوگور، مرجقل، اباتر، کتمجان و طاهرگوراب به طول ۴۰ کيلومتر با اعتباري بالغ بر ۴۵۰ ميليون تومان از محل اعتبارات استاني انجام شده تا بسياري از مشکلات ناشي از فرسودگي مرتفع گردد.
وي از افتتاح آبرساني به روستاي ولد در سال جاري خبر داد و افزود : در شش روستاي اسپند، ندامان، فتمه سر، رفتگي، ميانده، خراط محله با صرف اعتبار بالغ بر دو ميليارد و ۳۰۰ ميليون تومان آب آشاميدني افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفته است.
مدير شرکت آبفار شهرستان صومعه‎سرا از بهره‎مندي شش هزار خانوار روستايي از آب شرب سالم در چند سال اخير خبر داد و اظهار داشت : در طول ۱۸ سال تعداد مشترکين در اين شهرستان ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است که در طول خدمت دولت يازدهم تعداد مشترکين آب روستايي با شش هزار خانوار بيشتر به ۲۰ هزار خانوار رسيده است. فلاح افزود : ا ين امر بيانگر آن است که  تمام تلاش هاي دولت و مسئولان شهرستان براي ارائه خدمات به روستاها معطوف شده است.
فلاح اجراي طرح مجتمع آبرساني به روستاهاي غرب گيلان موسوم به طرح هزار روستا را مهمترين پروژه در دست اجراي آبفار دانست و گفت: اين پروژه در شهرستان صومعه‎سرا ۵۵ درصد پيشرفت دارد و براي تکميل آن به ۱۸ ميليارد تومان اعتبار نياز است.
وي با اشاره به اينکه پروژه هاي بسيار خوبي در اين شهرستان در دست اجراست اظهار داشت : با پيگيري و قول مساعد نماينده پرتلاش شهرستان صومعه‎سرا ، مدير عامل آبفاروستايي گيلان و فرماندار شهرستان صومعه‎سرا با  تخصيص اعتبار لازم در سال جاري مي توان با اجراي خط انتقال اين مجتمع  ۲۶ روستاي باقيمانده شهرستان صومعه سرا را نیز از آب شرب بهره مند نمود و بخش اعظم مشکلات آبرساني به روستاي نوخاله را هم برطرف کرد.
وي خدمات بهتر به مردم روستاها را از اهداف این سازمان دانست و اظهار داشت : جا دارد از تلاش ها و پيگيري های نماينده خدوم و دلسوز شهرستان صومعه سرا در زمينه جذب اعتبار براي آبرساني به روستاها و همچنين تعامل و همکاري مسوولان کمال تقدير و تشکر را نمايم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

3 × پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>