کد خبر: 000002268 | تاریخ مخابره : دوشنبه, ۵ مرداد , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۴۱ : ۸ ب.ظ

مدير جهاد کشاورزي صومعه سرا : بيش از ۱۱ هزار هکتار از شاليزارهاي شهرستان صومعه سرا طرح تجهيز شده است.

خبر اختصاصی

به گزارش صومعه سرا آنلاین  احمد پادياب طرح تجهيز ۱۱ هزار هکتار از شاليزارهاي صومعه سرا را بزرگترين اقدام جهاد کشاورزي دانست و افزود : اين شهرستان از قطب هاي کشاورزي در کشور محسوب مي شود و در راستاي اجرا و تحقق طرح هاي اقتصاد مقاومتي نسبت به شهرستان هاي ديگر پيشرو بوده است.DS (1)
احمد پادياب افزود : توسعه کشت دوم در  حدود ۱۱ هزار هکتار از مزارع اين شهرستان بعد از برداشت برنج گامي موثر براي در آمدزايي خانوارهاي کشاورز بوده است که اين امر بخوبي تحقق عملي اقتصاد مقاومتي  را در اين شهرستان نشان مي دهد.جهاد کشاورزي صومعه سرا
وي افزود : اعطاي ۱۱ ميليارد تومان تسهيلات از محل توسعه بخش کشاورزي به صنايع مرغداري، گاوداري و تبديلي براي بيش از ۲۵۰ نفر اشتغال بوجود آورده است.جهاد کشاورزي صومعه سرا
مدير جهاد کشاورزي شهرستان صومعه سرا با اشاره به اينکه تجهيز مزارع و کشاورزي مکانيزه براي کشاورزان و رشد اقتصادي نقش بسزايي دارد، رشد کاشت مکانيزه را در اين شهرستان صددرصدي عنوان کرد و افزود : درگذشته ۴ هزار هکتار بصورت مکانيزه کاشت مي شد که با تلاش و پیگیری مستمر نماينده محترم شهرستان صومعه سرا مسئولان استاني در خصوص  ارائه تسهيلات در چند سال اخير اين مقدار به ۸ هزار هکتار رسيده است.  وي از اعطاي چهار و نيم ميليارد تومان تسهيلات جهت توسعه ميکانيزاسيون کشاورزي در اين شهرستان خبر داد و افزود : در زمينه برداشت برنج هم حدود ۲۱ هزار هکتار معادل ۷۵درصد مزارع  اين شهرستان بصورت مکانيزه برداشت مي شود.جهاد کشاورزي صومعه سرا
وي افزود : در اين راستا براي مدرن سازي کارخانه هاي شاليکوبي سه ميليارد تومان و براي احداث بانک نشاء در اين شهرستان تاکنون ۸۰۰ ميليون تومان تسهيلات به متقاضيان واجد شرايط پرداخت شده است.جهاد کشاورزي صومعه سرا
پادياب افزود : شهرستان صومعه سرا دومين توليد کننده برنج در گيلان است که سالانه از ۱۳۵ هزار تن شلتوک توليد شده ۷۵ هزار تن برنج سفيد استحصال مي شود از اين رو بزرگترين اقدام سازمان جهاد کشاورزي در طي چند سال گذشته طرح تجهيز ۱۱ هزار و ۷۰۰ هکتار از شاليزارهاي اين شهرستان به منظور  ارائه خدمات بهتر به کشاورزان  بوده است.
وي افزود : براي اجراي طرح تجهيز ۵۰۰ هکتار از اراضي کشاورزي در يکسال اخير یک ميليارد و پانصد ميليون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملي اعتبار هزينه شده است.جهاد کشاورزي صومعه سرا
وي ادامه داد : نقشه برداري و طراحي دو هزار هکتار از شاليزارها براي طرح تجهيز آماده شده و از برنامه هاي در دست اجراي جهاد کشاورزي  است.
وي با اشاره به  اينکه مديريت در زمينه صرفه جويي آب و آبرساني نقش مهمي براي توليد محصولات دارد اظهار داشت : در اين راستا توانسته ايم ۳۵ کيلومتر از انهار خود را با اعتباري بالغ بر ۲ ميليارد تومان در قالب طرح پوشش انهار قرار دهيم تا علاوه بر مديريت در استفاده از آب و جلوگيري از هدر رفت آن با مشکلات کم آبي مقابله کنيم. وي تصريح کرد : همچنين طراحي  ۷۵ کيلومتر از انهار براي پوشش در دست اجراست.
مدير جهاد کشاورزي شهرستان صومعه سرا با اشاره به اينکه در دوسال اخير مقام اول استاني در زمينه توليد گوشت سفيد را کسب کرده ايم افزود : در اين شهرستان با ۱۶۸ مرغداري فعال در هر دوره ۴ميليون قطعه مرغ  توليد مي شود.
وي توسعه دامداري، زنبورداري، محصولات باغي، مشاغل خانگي، ترويج کشت تلفيقي، زعفران، صنوبر و … را از جمله عرصه هاي فعاليت جهاد کشاورزي در اين شهرستان برشمرد و اظهار داشت : سالانه بيش از ۳۷ هزار تن  گوشت قرمز از دامداري هاي اين شهرستان و همچنين بيش از ۱۷ تن عسل  توليد مي شود.
وي افزود : پروژه هاي تامين آب و تعمير و بازسازي ۱۲ ايستگاه پمپاژ که به بيش از ۱۲۰۰ هکتار آبرساني مي کنند در سالجاري انجام شده است.
و ي افزود : حفر چاه عميق ليفشاگرد و ايستگاه پمپاژ نوخاله اکبري با ۴۰۰ ميليون تومان اعتبار از برنامه هاي در دست اجرا است.
پادياب ادامه داد : بهره برداران خسارت ديده از برف به منظور بازسازي پروژه هاي آسيب ديده بخش کشاورزي به بانک هاي عامل معرفي شده و تاکنون ۶ميليارد تومان تسهيلات دريافت کرده اند.
مدير جهاد کشاورزي شهرستان صومعه سرا ارائه اين تسهيلات در سال هاي اخير را کم نظير دانست و اظهار داشت : جا دارد از اهتمام نماينده پرتلاش شهرستان صومعه سرا براي جذب اعتبارات و حمايت دولت در عرصه هاي مختلف که موجبات توسعه و ارائه خدمات بهتر به کشاورزان شده، تقدير و تشکر نمايم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

هجده − سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>