کد خبر: 000004088 | تاریخ مخابره : یکشنبه, ۲۳ اسفند , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۳۲ : ۱۲ ق.ظ

طرح توسعه زراعت چوب گیلان در شهرستان صومعه سرا آغاز شد. + گزارش تصویری

به گزارش صومعه سرا آنلاین  طرح زراعت چوب در گیلان با انعقاد تفاهمنامه تولید صنوبر و کشت آن در زمین‌های بدون استفاده در شهرستان صومعه سرا توسط علی منتظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان و حسین اسماعیل‌پور فرماندار صومعه‌سرا اجرایی شد.در این راستا ۵۰ هزار نهال صنوبر توزیع وبه صورت نمادین در روستای لالم صومعه‌سرا با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان،رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان،فرماندار و دیگر مسئولین صومعه‌سرا غرس شد.
میراحمد مولایی، تولیدکننده برتر زراعت صنوبر در کشور در حاشیه این برنامه اظهار کرد : بعد از ۳۵ سال تلاش در تولید صنوبر، به عنوان تولید کننده برتر در کشور است.
وی با بیان اینکه شهرستان صومعه‌سرا و بخش ضیابردر تولید چوب رتبه نخست کشوری دارد، افزود : استان گیلان دارای ۵۴ هزار هکتار جنگل‌کاری در سطح کشور است.
این تولیدکننده برتر چوب با بیان اینکه بیش از ۵ هزار کارخانه مواد اولیه چوب در حال فعالیت هستند، گفت : ۱۵۰۰کارخانه از کارگاه‌های اره کشی و .. در گیلان فعال می‌باشند.
مولایی با بیان اینکه نیاز داخلی کارخانه‌ها ۱۲ میلیون متر مکعب چوب است، تصریح کرد : بهره‌برداری از جنگل‌ها به دلیل صیانت از جنگل‌های اکوسیستمی و با توجه به توصیه‌ها، توسعه زراعت درخت‌ در سطح کشور ضروری است.
وی خاطرنشان کرد : گیلان به لحاظ پتانسیل آب و هوایی به این نتیجه رسیده که جنگل‌کاری مرتب و منظم داشته باشد تا نیاز داخلی کارخانجات را فراهم نماید.
این تولید کننده با بیان اینکه ۷۲ هکتار در واحد سطح صنوبرکاری دارد، اظهار کرد: این استان پتانسیل کشت درخت در زمین‌های بی استفاده را دارد.
مولایی با بیان اینکه درخت صنوبر در ۵ سال به بهره برداری می‌رسد، افزود : تنها راه مبارزه با نابودی جنگل‌ها، درختکاری است.

گزارش تصویری این مراسم در زیر نمایش داده میشود.

    جهت مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

20 − یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>