کد خبر: 000003657 | تاریخ مخابره : چهارشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۱۵ : ۶ ب.ظ

صومعه سرا رکورد اجرای سالانه طرح تجهیز مزارع استان را کسب کرد.

به گزارش صومعه سرا آنلاین  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه سرا گفت : این شهرستان رکورد اجرای سالانه طرح تجهیز مزارع را کسب احمد پادیابکرده است. احمد پادیاب در ادامه افزود : در سال جاری طرح تجهیز مزارع در یک هزار و ۵۰۰ هکتار از زمینهای شالیزاری این شهرستان در ۲۵ روستا اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال‎های گذشته این طرح در مقیاس‎های ۵۰۰ تا ۶۰۰ هکتار انجام گرفته است، افزود : برای اجرای این طرح با حمایت دولت و تلاش مهندس خصوصی نماینده خدمتگذار مردم شریف صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری هزینه شده است.
پادیاب افزود : کاهش هزینه تولید، افزایش تولید در واحد سطح، استفاده بهینه آب کشاورزی، بکارگیری از تجهیزات کشاورزی مدرن و مدیریت صحیح مزرعه از مزایای اجرای طرح تجهیز در مزارع سنتی است.
وی افزود : برای تشویق و آموزش کشاورزان برای تولید بهتر بیش از ۱۰۰ کلاس آموزشی با عنوان کلاس در مزرعه در بخش های این شهرستان انجام شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه سرا افزود : آموزش استفاده از تجهیزات نشاکاری و فواید شخم زمستانه از مهمترین مباحث در این کلاس ها بوده است.
وی به نزدیکی فصل زراعی و تهیه کود شیمیایی توسط کشاورزان اشاره کرد و افزود : کشاورزان فریب افراد سود جو را نخورند و هیچ دغدغه‎ای برای تهیه کود نداشته باشند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه سرا تصریح کرد : کشاورزان کودهای خود را فقط از مراکز تعاونی روستایی و مراکز دارای مجوز تهیه کنند. وی افزود : توزیع بیش از ۴۰۰ تن کود شیمیایی در این شهرستان از آبان آغاز شده و تاکنون کشاورزان ۲۰۰ تن کود شیمیایی استاندارد خود را از مراکز مذکور خریداری کرده اند.
سطح زیر کشت برنج در شهرستان صومعه سرا ۲۸ هزار هکتار است که از این میزان شالیزار سالانه ۱۳۵ هزارتن شلتوک برداشت و ۷۵هزار تن برنج به دست می آید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

15 + 12 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>