کد خبر: 000003149 | تاریخ مخابره : سه شنبه, ۱۲ آبان , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۱۵ : ۷ ب.ظ

دکتر خصوصی : آمادگی مقابل حوادث در گرو تشکیل تیم های امدادی در روستاها

به گزارش صومعه سرا آنلاین  دکتر علیرضا خصوصی ثانی گفت : برخی از روستاهای استان گیلان به دلیل پراکندگی و دوری از مرکز فاقد امکاناتدکتر علیرضا خصوصی ثانی کافی در برابر حوادث می باشند که در سالهای اخیر با توجه نگاه ویژه مسئولان، گامهای موثری جهت تقویت دانش و تجهیزات در این زمینه برداشته شده است.
مدیر عامل هلال احمر گیلان با تاکید بر آموزش مدیران و مسئولان جهت آمادگی در زمان حوادث گفت : دهیاران افرادی هستند که به دلیل شناخت کافی با بافت، فرهنگ، نقاط ضعف، قوت و موقعیت جغرافیایی روستا در زمان حوادث، بدلیل اینکه نخستین افرادی که با حادثه دیدگان قبل از ورود نیروهای امدادی تماس دارند می توانند با آموزشهای مکرر و صحیح، بعنوان مدیران بحران در روستا عمل نمایند.
دکتر خصوصی در ادامه بیان کرد : یکی از برنامه‎های هلال احمر بعنوان متولی آموزشهای امدادی، تقویت دانش و آگاهی روستائیان از طریق آموزشهای همگانی با حضور در مکانهای عمومی از قبیل مساجد و مدارس در مناطق کم برخوردار بوده است.
استقرار ۶ دستگاه کانکس در روستاهای قاسم آباد رودسر، طاسکو ماسال، گشت فومن، طاهر گوراب صومعه سرا، سراوان رشت و کلیشم رودبار با  تجهیزات اولیه مانند موتوربرق، تجهیزات سبک امدادی و تجهیزات هشداردهنده جهت آمادگی در در زمان بحران از جمله فعالیتهای صورت گرفته در زمینه تشکیل و تقویت تیم‎های روستایی می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

پانزده − ده =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>