کد خبر: 00000720 | تاریخ مخابره : پنج شنبه, ۲۷ فروردین , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۵۴ : ۹ ق.ظ

حضور وزیر بهداشت در صومعه سرا با پیگیری های مهندس خصوصی در ساعت ۲:۳۰ بامداد پنجشنبه

اختصاصی صومعه سرا آنلاین

به گزارش صومعه سرا آنلاین با توجه به اطلاع رسانی قبلی در همین سایت با پیگیری های مستمر نماینده محترم مجلس شهرستان صومعه سرا و دعوت فرماندار جدید شهرستان دکتر اسماعیل پور وزیر محترمبازدید وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی صومعه سرا بهداشت ساعت ۲بامداد پنجشنبه با حضور و بازدید خود از بیمارستان امام خمینی شهرستان صومعه سرا گفت : دولت تدبیر و امید عزم جدی برای ساخت پروژه اورژانس بیمارستان امام خمینی و تجهیز آن دارد. دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی صومعه سرا دارای مدیریتی مدون است افزود : احداث اورژانس آکادمیک با فضای فیزیکی و تجهیزات آن یکی از نیاز های مهم شهرستان صومعه سرا با توجه به موقعیت مکانی آن است که دولت تدبیر امید قصد دارد کمتر از دو سال آن را احداث کند. وی از احیاء و ایجاد دانشکده پرستاری در شهرستان صومعه سرا خبر داد و افزود : این شهرستان دارای پتانسیل ها و فرهیختگان علمی است که دولت برای رشد در حوزه بهداشت و سلامت و پزشکی تمام تلاش خود را انجام میدهد. وی در ادامه افزود : ارتقاءکیفیت خدمات این وزارت به مردم کار گروهی را طلب میکند.

وی با اشاره به اینکه طرح های جدید در حال اجرا داریم که رسانه ها می توانند نقش موثری در اجرای موفق داشته باشند افزود : همه باید عزم و اراده خود را به کار گیریم تا طرح‌های جدید و دستاوردهای طرح تحول سلامت دچار لطمه نگردد.

نماینده شهرستان صومعه سرا در جمع مسوولان و در نشست با وزیر بهداشت خواستار تحقق مطالبات و تجهیزات پزشکی و درمانی برای شهرستان صومعه سرا شد و اظهار داشت : با وجود مدیریت و بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی صومعه سراپرسنل زحمتکش این بیمارستان جلوی بیشتر ارجاعات به استان گرفته شده و این مرکز به عنوان بیمارستان غرب گیلان عمل میکند. وی افزود : شهرستان صومعه سرا با توجه به عنایت دولت تدبیر و امید مسیر پیشرفت را طی می کند که نیاز به نگاه ویژه دولت دارد. مهندس خصوصی احداث اورژانس ، احیاء دانشکده پرستاری ، پروژه احداث مراکز بهداشتی برای ده روستا ، مرکز اورژانس جاده ای برای شهرهای گوراب زرمیخ ، شیخ محله ، افزایش نیرو و پرسنل و اهدای تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز جدید نظیر دستگاههای سی تی اسکن و MRI برای بیمارستان امام خمینی صومعه سرا را از جمله مطالبات مورد توافق با وزیر بهداشت برای شهرستان صومعه سرا اعلام کرد و افزود : اهداء یک دستگاه آمبولانس و تامین اعتبار ۱میلیارد و ۸۰۰میلیون تومانی برای تعمیرات و تجهیزات اداری و مراکز بهداشتی و درمانی از دیگر مواردی است که به تائید وزیر بهداشت رسیده است.

رئیس بیمارستان امام خمینی شهرستان صومعه سرا گفت : برای ساخت پروژه ساخت وتجهیز اورژانس بیمارستان امام خمینی با زیربنای ۳۵۰۰ مترمربع درچهار طبقه مبلغ هشت و نیم میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

دکتر غلامرضا خصوصی با اشاره به اینکه اهداء زمین بیمارستان به مساحت کلی ۲۰۰۰۰مترمربع توسط مرحوم حاج طاهر صومعه سرایی بوده است افزود : کلنگ احداث ساختمان بیمارستان با زیربنای ۶۰۰۰مترمربع درسال۱۳۵۶ زده شد و کار احداث ساختمان بیمارستان درسال۱۳۶۳ به اتمام رسیده و در۲۲ بهمن سال۱۳۶۵ رسما افتتاح گردید. وی افزود : نیروهای انسانی بیمارستان ۳۰۳نفر شامل پزشکان ، پرستاران ، پیراپزشکان ، پرسنل ادارای ، مالی ، خدماتی ، نگهبان ، می باشند واین بیمارستان دارای ۲۰رشته تخصصی و یک فوق تخصص گوارش می باشد. وی در ادامه یاد آور شد : امکانات و بخش های موجود بیمارستان امام خمینی شامل بخش اطفال ، زنان و زایمان ، جراحی مردان ، دیالیز(ازسال۷۶) – CCU (ازسال ۸۱)- تالاسمی (ازسال ۷۶)- آندوسکوپی (ازسال۷۵) – سونوگرافی (ازسال۷۶)- اسپیرومتری (ازسال۸۸) – اکوکاردیوگرافی (ازسال ۸۴) – تست ورزش (ازسال۸۵) – TCD (ازسال ۹۰) می باشد.

گفتنی است شهرستان صومعه سرا در پانزدهمین سفر کاروان تدبیر و امید میزبان دو وزیر بهداشت و ارشاد بوده است. که البته حضور وزیر بهداشت در صومعه سرا در واپسین روزهای سال گذشته توسط نماینده مجلس شهرستان به مردم وعده داده شده بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

دو × چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>