کد خبر: 000002716 | تاریخ مخابره : چهارشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۳۲ : ۴ ب.ظ

حضور مدیرعامل جمعیت‎هلال‎احمر استان‎گیلان در مراسم بازگشایی مدارس در روز اول مهر

به گزارش صومعه سرا آنلاین  دکتر علیرضا خصوصی در اولین روز ماه مهر با حضور در مدرسه ابتدایی محل تحصیل خود چنین گفت : به نام خداوندی که قلم را آفرید و آن را شایسته سوگند خویش قرار داد. به نام یگانه آفریدگاری که انسان را به زیور «اندیشه» و «تفکر» آراست و او را امانتدار این ودیعه الهی قرار داد و با سلام و درود به اصحاب فکر و فرهنگ و پیشتازان علم و معرفت، بار دیگر فصل روشن «مهر» از راه می رسد و صحیفه نورانی معرفت با سرانگشت تکاپو ورق می‎خورد و دروازه‎های آسمانی بینش و دانایی به روی صدها هزار دانش پژوه آغوش می‎گشایند.حضور مدیرعامل جمعیت‎هلال‎احمر استان‎گیلان در مراسم بازگشایی مدارس در روز اول مهر
مدیر عامل جمعیت هلال احمر آغاز سال تحصیلی را اینگونه توصیف کرد : همان گونه که فروردین نویدبخش حیات مجدد طبیعت است، مهر ماه یادآور شور و شعف و جوشش و کوشش آموزندگان دانش و پرورندگان بینش است.
وی در سخنان خود بدین نکته اشاره نمود : بي‌ترديد به‎روزي يک ملت در ساية خرد و علم است و علم چيزي جز انباشت تجربيات و خرد نيست. ما براي اعتلای ایران عزیز در مدارس بايد تلاش کنيم. گرچه اولين محيطي که کودک با آن آشنا مي‌شود محيط خانواده است و آن محيط او را در مسير اجتماعي‎شدن و آغاز زندگي اجتماعي رهنمون مي‌کند، اما محيط خانواده، محيطي کاملاً عاطفي است و لذا کودک با واقعيت‌هاي جامعه‌اش کمتر آشنا مي‌شود.حضور مدیرعامل جمعیت‎هلال‎احمر استان‎گیلان در مراسم بازگشایی مدارس در روز اول مهر
دکتر علیرضا خصوصی مدیر عامل جمعیت هلال احمر که خود از دانش آموزان سالهای دهه پنجاه می‎باشد در خصوص مقام معلم اینگونه گفت : تنها فردی که غیر از والدین بر شخصیّت کودک بیش از همه اثر می گذارد، معلم است. اوست که حدااقل در طول یک سال تحصیلی یا بیشتر با شاگردان خود تماس دائم دارد و می‎تواند توانایی ذهنی و نوع علایق یا مشکلات رشدی کودک را مشاهده کند. اوست که فرصت پرورش حس کنجکاوی طبیعی کودک را دارد و می‎تواند درک ذهنی وی را تحریک نماید. آموزگاری که رفتارش با یک یک شاگردان گرم و صمیمانه نیست، هم در کار راهنمایی و هم در وظیفه تدریس خود با شکست روبرو می‎شود. راهنمایی و تدریس مؤثّر هنگامی برای معلم امکان‎پذیر است که روابط دوستانه، کاری و سازنده‎ای میان او و شاگردان به وجود آید و معلم اطلاعات مورد لزوم درباره دانش‎آموزان را در اختیار داشته باشد.
حضور مدیرعامل جمعیت‎هلال‎احمر استان‎گیلان در مراسم بازگشایی مدارس در روز اول مهر
وی در ادامه  ارتقاء سطح اجتماعی دانش آموزان را در دل مدرسه خواند و گفت :  در محيط مدرسه است دانش‌آموزان هم سن و سال‌هاي خود را در کنار مطالبات، نيازها و عواطف گوناگون مشاهده مي‌کنند و براي اولين بار تنوع انسان‌ها و نيازها را مشاهده مي‌کنند. به فرمایش مولایمان حضرت علی (ع) که میفرمایند : كودكان خود را برای زمانی غیر از روزگار خویش پرورش دهید، چرا كه آنان در روزگاری كه با دوران شما متفاوت است به وجود آمده‎اند.
حضور مدیرعامل جمعیت‎هلال‎احمر استان‎گیلان در مراسم بازگشایی مدارس در روز اول مهر
دانش‌آموزان در ایران اسلامی بايد بدانند از احترام و کرامت برخوردارند ، دانش آموزان ایران اسلامی بايد بدانند از عواطف معلم و مدير به طور يکسان برخوردار هستند. دانش‌آموزان ما بايد در کنار تکاليفشان، نظم در کلاس، احترام به معلم، تحصیل علم و احترام به همکلاسی‎ها را بیاموزند.
گفتنی است مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان به همراه تنی چند از همراهان با توزیع بسته‎های لوازم‎تحریر از ۵ مدرسه در شهرستان صومعه‎سرا و روستای طاهرگوراب دیدار و بازدید نمودند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

19 − 18 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>