کد خبر: 00000911 | تاریخ مخابره : سه شنبه, ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۳۸ : ۶ ب.ظ

بهبود وضعیت آب شرب در صومعه سرا

به گزارش صومعه سرا آنلاین  فرشید روح‌الامین در جلسه شورای بهداشت صومعه سرا گفت: آبرسانی به شهر صومعه‌سرا در دو مقطع صورت گرفته که مرحله نخست آن در دهه فجر سال ۹۳ افتتاح و در این مرحله شبکه آب جدید وارد شده که برخی تغییرات را در مسیر آبرسانی ایجاد کرده است.آب شرب صومعه سرا
وی افزود: طبق هماهنگی با فرماندار این تغییرات به اطلاع عموم رسیده و امیدواریم با صبوری بیشتر در ماه‌های آینده شاهد کیفیت بهتری از آب شرب در شهر باشیم.
این مسئول آب شرب جدید صومعه‌سرا را دارای کیفیت بسیار بالایی دانست و افزود: آب شهر صومعه‌سرا از نظر املاح معدنی موجود در آن و میزان کیفیت در حد بالایی است.
وی با اشاره به قدیمی بودن شبکه آبرسانی و لوله‌های آن در صومعه‌سرا گفت: فشار سیستم بالا بوده و قدیمی بودن شبکه لوله‌ای آبرسانی روی کیفیت آن تاثیر می‌گذارد.
روح‌الامین با بیان اینکه با آغاز فصل گرما و تابستان نظارت‌ها روی آب آشامیدنی بیشتر شده است، یادآور شد: سعی می‌کنیم در این فصول کیفیت میزان کلر آب نیز مورد نظر قرار گیرد و در همه جا یکسان باشد.
مدیر آبفای صومعه‌سرا به موضوع مشکلات مردم در حوزه میدان ولی عصر (عج) که ورودی شهر صومعه‌سرا است، اشاره کرد و گفت: هیچ کدام از ساختمان‌ها که در این محدوده ساخته شده‌اند دارای ارتفاع مناسبی نبوده و از ارتفاع کمی برخوردار هستند.
وی مشکل این محدوده را فنی دانست و تصریح کرد: هیچ مشکل اعتباری برای فاضلاب این منطقه وجود ندارد و اگر مشکلی باشد مربوط به ساخت و ساز غیر اصولی ساختمان در این منطقه است و از کف ارتفاعی مناسبی برای فاضلاب‌کشی برخوردار نیستند.
روح‌الامین تنها راه‌کار موجود برای برطرف شدن این معضل و مشکل را استفاده از لجن‌کش برای تخلیه چاه‌های فاضلاب منطقه بیان کرد.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی صومعه‌سرا در ادامه این جلسه با بیان اینکه شبکه آبرسانی روستایی شهرستان یک‌هزار و ۲۰۰ کیلومتر است، گفت: این میزان شبکه لوله‌کشی برای حدود ۱۴ هزار مشترک در حوزه آب و فاضلاب روستایی است.
مجید فلاح با بیان اینکه این امر نشان‌دهنده میزان بالای استفاده روستاییان شهرستان از آب شرب مناسب است، تصریح کرد: در هفته گذشته ۱۷ مورد شکستگی انشعابات لوله‌های آب روستایی در روستای «هند‌ه‌خاله» گزارش شده که ترمیم شده است.
وی در پایان توضیح داد: برای ترمیم و بازسازی تعداد شکستگی مذکور حدود ۵ میلیون تومان هزینه شده  ضمن اینکه روزانه ۱۱ کیلوگرم کلر برای ضدعفونی کردن آب روستایی مورد استفاده قرار گرفته که تهیه این میزان کلر یکی از مشکلات آب و فاضلاب روستایی صومعه‌سرا است. /فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

سیزده + بیست =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>