کد خبر: 000003488 | تاریخ مخابره : چهارشنبه, ۱۸ آذر , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۴۹ : ۶ ب.ظ

برگزاری همایش روز دانشجو با حضور مهندس خصوصی در دانشکده فنی و حرفه ای میرزاکوچک صومعه سرا و رونمایی از تمبر یادبود دانشکده

مهندس خصوصیبه گزارش صومعه سرا آنلاین   مهندس خصوصی نماینده پرتلاش و خدمتگزار مردم شریف شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت مقام دانشجو در دانشکده فنی و حرفه‎ ای میرزا کوچک صومعه سرا گفت : علم آموزی و مجهز بودن به علم روز باید سرلوحه دانشجویان باشد. حمیدرضا خصوصی به نقش آفرینی دانشجویان در عرصه های مختلف جامعه اشاره کرد و گفت : در ایران اسلامی دانشجویان در مقابل دشمنان ایستادگی کرده اند و منشاء تحول جوامع بشری شده اند.

وی افزود : روز دانشجو یادآور رخداد ایستادگی و عزت آفرینی، در مقابل استکبار جهانی است. وی اضافه کرد : روز ۱۶ آذر یک روز صنفی در نگاه ما شناخته نمی شود بلکه روز بزرگداشت خون سه شهیدی است که در سال ۱۳۳۲ در جریان استکبار ستیزی در دانشگاه تهران به زمین ریخت.

وی اظهار داشت : دانشجویان ما امروز  علاوه برتحصیل علم باید در سنگر دانشگاه به تأثی از شهیدان، استکبارشکنی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند. وی افزود : شهیدان ما راه امام حسین را ادامه دادند و اموز جامعه و دانشگاهیان باید راه زینب (س) را ادامه دهند.

در ادامه مراسم دکتر اسماعیل پور فرماندار صومعه سرا گفت : دانشجویان برای توسعه علمی کشور همت کنند. فرماندار شهرستان صومعه سرا با تأکید بر لزوم تجهیز دانشجویان به علم روز، از آنان خواست برای فرماندار صومعه سراتوسعه علمی کشور، بیش از پیش همت کنند.
دکتر اسماعیل پور افزود : رسالت دانشجویان در عرصه‎های تعلیم و تربیت و در تمامی ابعاد بسیار مهم است. وی با اشاره به اینکه دانشجویان با علم‎آموزی می‎توانند نقش مؤثری در کاهش آسیب‎های اجتماعی داشته باشند، ادامه داد : قدرت نقد و نقادی، حلقه گمشده بین دانشجویان دانشگاه‎ها است که باید این امر مورد توجه و تقویت قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه ارزش علم آموزی و قلم در دین ما بسیار مورد سفارش قرار گرفته، تصریح کرد : دانشجویان برای ارتقاء جامعه باید همت گمارند.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‎ای میرزا کوچک صومعه سرا نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بیستمین سال تأسیس دانشکده فنی و حرفه‎ای را بهانه‎ای برای تکریم از مقام دانشجو قرار داده‎ایم، اظهار داشت : دانشکده فنی و حرفه‎ای بدلیل استقبال زیاد دانشجویان و نیاز جامعه به دانش آموختگان آن، همچنان با تقاضای بالا مواجه است.

مقداد خصوصی ادامه داد : بیش از یک هزار و ۹۰۰ دانشجو در ۱۵ رشته فنی در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند و رشته‎های فنی و حرفه‎ای یکی از نیازهای جامعه ماست مقداد خصوصیکه نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد. در این مراسم، تمبر یادبود بیستمین سال تأسیس دانشکده فنی و حرفه‌‎ای میرزاکوچک صومعه‎سرا رونمایی شد.

شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان واقع است و از نظر تعداد مراکز آموزش عالی و شمار دانشجویان، دومین شهر دانشگاهی گیلان محسوب می‎شود. در این مراسم، علاوه بر رونمایی از تمبر دانشکده، برنامه‎های تربیبون و پرسش و پاسخ دانشجویی و تقدیر از دانشجویان برتر مسابقات ورزشی، فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.
گزارش تصویری این مراسم در زیر نمایش داده میشود.

    جهت مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

هفت + پانزده =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>