کد خبر: 00000882 | تاریخ مخابره : دوشنبه, ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۲۹ : ۳ ب.ظ

اعتکاف از رویش‌های نظام اسلامی است.

به گزارش صومعه سرا آنلاین  حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد اعتکاف این شهرستان با گرامیداشت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رجب، اظهار کرد: برنامه‌های شایسته‌ای در زمینه اعتکاف برگزار می‌شود.امام جمعه صومعه سرا
وی با بیان اینکه در سال‌های دور مراسم اعتکاف تنها در قم و چند شهر دیگر به صورت محدود برگزار می‌شد، تصریح کرد: در آن دوران نیز تعداد مکان‌ها و اعضا برای اعتکاف کم بود.
امام جمعه صومعه‌سرا اعتکاف را یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: اعتکاف یکی از برنامه‌های معنوی شاخص بوده که در سال‌های اخیر اجرایی شده است.
وی اعتکاف را یکی از رویش‌های نظام اسلامی دانست و ادامه داد: در سال‌های اخیر برگزاری مراسم اعتکاف با استقبال خوب مردم به ویژه جوانان تحصیل‌کرده مواجه بوده است.
صدیقی این میزان استقبال جوانان را سبب مباهات و افتخار دانست و گفت: با توجه به شرایط موجود دنیا و هجمه‌های همه جانبه دشمنان از طریق جنگ نرم علیه ما، حضور گسترده جوانان و استقبال این عزیزان سبب افتخار است.
وی با تاکید بر برگزاری بهتر مراسم معنوی اعتکاف، یادآور شد: مراسم اعتکاف باید به لحاظ معنویت شاهد پیشرفت باشد و خروجی‌ها و نتایج خوبی پس از سه روز از افراد معتکف شاهد باشیم.
امام جمعه صومعه‌سرا یکی از آثار و نتایج اعتکاف را حضور پررنگ و گسترده‌تر مردم در نماز جمعه و مساجد دانست و یادآور شد: برای اینکه از این مراسم معنوی و سراسر برکت سه روز نهایت استفاده و بهره را ببریم باید همه با هم هماهنگ و همدل باشیم.
وی با بیان اینکه زمانی تنها نماز جمعه به عنوان یکی از مراسم‌های معنوی کشور محسوب می‌شد، خاطرنشان کرد: اکنون شرایط تغییر کرده و بهترین فرصت‌ها برای استفاده‌های معنوی برای همه وجود دارد.
صدیقی با تاکید بر اینکه باید از این مراسم معنوی خاص برای جذب جوانان به طرف باورهای دینی و مذهبی استفاده کرد، یادآور شد: باید از هر روشی که به معنویت ضربه وارد نشود استفاده کنیم.
وی برنامه‌ریزی درست و جامع برای جذب جوانان به طرف مسائل دینی و اعتقادی را ضرورت خواند و متذکر شد: این امر موجب گرایش بیشتر جوانان به مسایل اعتقادی و دینی می‌شود. /فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

یازده + 19 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>