کد خبر: 000002768 | تاریخ مخابره : سه شنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۴ | زمان مخابره : ۱۸ : ۲ ب.ظ

اجرای طرح آموزش موتورسواران و عابران پیاده در ۱۰ روستای شهرستان صومعه‎سرا آغاز شد + گزارش تصویری

به گزارش صومعه سرا آنلاین  با حضور فرماندار شهرستان صومعه‎سرا، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‎های گیلان، و جمعی از مسئولان طرح آموزش موتورسواران و عابران پیاده در دو روستای  شهرستان صومعه‎سرا آغاز شد.
مدیر کل حمل و نقل و  پایانه‎های استان گیلان اجرای طرح‎های آموزشی برای عابران و موتور سواران را در نهادینه‎کردن فرهنگ رعایت قوانین و کاهش سوانح و حوادث جاده‎ای موثر دانست.
ناصر آلمحمدی در مراسم اجرای طرح آموزش موتور سواران و عابران پیاده در روستای پیشخان شهرستان صومعه‎سرا اظهار کرد : بیش از دو سوم تلفات جاده‎ای در گیلان، مربوط به عابران پیاده و موتورسواران می‎شود. وی بیان داشت : اجرای طرح‎های آموزشی برای عابران و موتورسوران، سرمایه‎گذاری دراز مدت و بنیادین است. وی با اشاره به اینکه در سال جاری تلفات جاده‎ای پنج درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است افزود : طی چهار سال اخیر، بیش از هشت هزار کلاه ایمنی بین موتورسواران توزیع شده و آمارها نشان از کاهش ۴۷ درصدی تلفات ناشی از مرگ و میر موتورسواران و عابران در استان دارد. مدیر کل حمل و نقل و پایانه‎های گیلان همچنین از توزیع دو هزار کلاه ایمنی بین موتور سواران خبر داد و گفت : شیب تلفات ناشی از تصادف راکبین، موتورسواران و عابران پیاده، ملایم است و جای کار بیشتری در این حوزه وجود دارد. وی از اجرای این طرح در ۵۰ روستا گیلان خبر داد و افزود : ۳۴۵ موتور سوار در سال ۸۸ بر اثر عدم استفاده از کلاه ایمنی جان خود را در گیلان از دست داده اند که این آمار تا سال ۹۳، به ۱۸۰ نفر رسیده و این امر نشان از آن است که برنامه‎های آموزشی و رعایت قوانین نقش بسزایی داشته است.
رئیس اداره حمل و نقل پایانه‎های غرب گیلان نیز گفت : اجرای طرح آموزش موتور سواران و عابران پیاده در ۱۰ روستای شهرستان صومعه‎سرا اجرای می‎شود.
سید مرتضی عظیمی با اشاره به اینکه امروز این طرح در روستای پیشخان و نوخاله اجرا شد، افزود : برای آموزش و اجرای این طرح، بروشور راهنما، کلاه ایمنی و کتاب آموزشی بصورت رایگان توزیع شده است.
گزارش تصویری این مراسم در زیر نمایش داده می‎شود.

جهت مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

چهار × 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>